• Yedigöller

  Mengen'e yakın bir mesafede olan ve yedi adet gölden oluşan Yedigöller milli parkı herkesin mutlaka gidip görmesi gereken adeta bir saklı cennet köşesidir. Gerçek huzur ve doğa ile iç içe bir yer arıyorsanız buraya mutlaka bayılıcaksınız. Her mevsim ayrı güzel olan bu bölge her zamanda sizi kendisine aşık edicek. Doğa severlerin, doğa fotoğrafcılarının çok sevdigi bir milli park olan Yedigöller'de sessizlik, doğallık vede huzur sizi bekliyor. Her mevsim ayrı güzel olan bu bölge her zamanda sizi kendisine aşık edicek. Doğa severlerin, doğa fotoğrafcılarının çok sevdigi bir milli park olan Yedigöller'de sessizlik, doğallık vede huzur sizi bekliyor.
 • Şirinyazı Göleti

  Bürnük Köyü sınırları içinde bulunan bu gölet Orman İşletmesi tarafından orman içi yangınlarında su kaynağı olarak kullanılmak üzere inşa edilmiş olup, aynı zamanda balıklandırılmıştır. Yöre ve çevre halkının mesire ve piknik yeri olarak ta kullandığı bu gölette aynalı sazan ve gökkuşağı alabalık yaşamaktadır. Genel yasaklar dışında burada amatörce olta ile balık avcılığı da yapılmaktadır. 30 dekar alanı olan göletin ortalama derinliği 5 metredir.
 • Abant Gölü

  Mengen'e 104 km uzaklıkta olan Abant gölü herkesin mutlaka gidip görmesi gereken Abant dağları üzerinde tabii bir göldür. Çam ve köknar ağaçları ile çevrili bir heyelan set gölü olan Abant Gölü, Bolu’da görülecek yerlerin başında geliyor.
 • Gölcük Milli Parkı

  Milli Park ilan edilen bölge Bolu Mesciler Köyü’nde yer almaktadır.Nesilce Tatil Köyü ile Gölcük Milli Parkı arası araç ile ortalama 1 saat sürmektedir. Geniş bir araziyi kaplayan alanda mesire alanı, yürüyüş ve bisikletler için yollar bulunmaktadır. Günübirlik ziyaretler için özel mangallar ve masalı banklar bulunmaktadır. Gölcük Gölü, Bolu gezilecek yerler planlamanıza mutlaka eklemek isteyeceğiniz bölgeler arasındadır. Ormanlarla çevrili olan Gölcük Tabiat Parkı’nda uzun bir yürüyüşten sonra park alanında dinlenebilir ve doğayla baş başa kalabilirsiniz.
 • Kartalkaya Kayak Merkezi

  Sadece Bolu’nun değil, tüm Türkiye’nin gözde kayak merkezleri arasında yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi, Nesilce tatil köyüne 50 km mesafede yer almaktadır. Kartalkaya, kayak pistleri ve geniş alanı ile dikkat çeken kayak merkezi, kışın doğa ve kar manzarası ile birlikte kış sporu tutkunlarının vazgeçilmez adresleri arasındadır. Kartalkaya kayak Merkezi’nde mis gibi çam ormanları arasında kayak yapabilirsiniz. Kartalkaya ’da kayak sezonu genellikle aralık ayında başlayıp mart aynının sonuna kadar sürmektedir.
X